Videokurz

Drôtovaný drak

Vyrobte si vlastného draka z drôtu! 

Drôtovaný drak je jeden z najobľúbenejších výrobkov z drôtu, napokon práve s ním začalo celé magické drôtovanie MONSTERANCE :-).

Tento videokurz je pre všetkých, či už ste začiatočník alebo pokročilý drotár, podľa našich videí si zvládnete udrôtovať svoho prvého draka! Čaká vás celkom 18 videí, kde vám KROK ZA KROKOM ukážeme celý postup. Vďaka rozdeleniu návodu do jednotlivých krokov nebudete na začiatku zahltení veľkým množstvom informácií, ale budete postupovať pekne pomaly presne podľa jednotlivých videí, ktoré majú medzi 3 – 15 minútami. Kedykoľvek si môžete video zastaviť a znovu prehrať, čo je veľkou výhodou oproti živému kurzu.

Výukové videa sú v českom jazyku!

 

E-Book Planning

Aké kapitoly vás v kurze čakajú?

 

1. krok: Kostra krídiel
2. krok: Tepanie krídiel
3. krok: Kostice do krídiel
4. krok: Výplet krídiel
5. krok: Tvarovanie hlavy a tela, tepanie a spojenie
6. krok:  Spojenie krídiel a tela
7. krok:  Zošitie a výplet chrbta a chvosta
8. krok: Výplet vnútornej strany krídiel
9. krok: Tvarovanie hlavy

10. krok: Výplet zubov
11. krok: Oko a pripojenie hlavy
12. krok: Vrchné viečko a tvár
13. krok: Spodné viečko a vyplnenie plochy
14. krok: Ostne, zakončenie zostávajúcich drôtov, modelovanie hlavy
15. krok: Zošitie hlavy
16. krok: Ostne a chrbát
17. krok: Patinovanie
18. krok: Kompletizácia

Najčastejšie otázky

 

Je kurz osvedčený?
Áno, podľa toho istého postupu bolo vyrobených už mnoho drakov. Prvého draka som udrôtovala v roku 2010 a odvtedy techniku drôtovania týchto magických bytostí brúsila k dokonalosti do podoby, ktorú vám prinášam dnes.
V lete tohto roku sa uskutočnil rovnaký živý kurz na drotárskom zraze na zámku v Cholticiach, kde nám jeho výroba zabrala necelé 2 dni. Videokurz si ale môžete prechádzať vlastným tempom a kedykoľvek sa k nemu vrátiť alebo si ho znovu prehrať.
Vďaka rozloženia návodu na jednotlivé kroky kurz zvládnu aj začiatočníci.

Bude k videokurzu podpora?
Nie, nieje v našich silách dotáčať doplnkové videa na prianie. Túto výsadu má iba „Klub drátovaní“, kde s drotármi na mesačnej báze na živo komunikujeme.
Ak však narazíte pri drôtovaní na nejaký problém, môžete sa pozrieť do „encyklopédie“ Malá škola drôtovania alebo svoju otázku položiť v našej drotárskej komunite na facebooku.

Je ku kurzu aj šablóna na vytlačenie?

Áno, vo videokurze nájdete aj šablónu vo formáte pdf, ktorú si môžete vytlačiť a drôt ohýbať podľa nej.

Ako dlho budem mať prístup k videám?
Prístup do členskej sekcie k videokurzu garantujeme na minimálne 1 rok, ale prakticky to bude „navždy“, resp. na tak dlho, pokiaľ bude náš web a naše drotárske projekty fungovať :-).
Ako sa ku kurzu dostanem?
Tu na konci stránky je objednávkový formulár, stačí vyplniť meno, krajinu a email (v prípade, že chcete na videokurz vystaviť faktúru na IČO, napíšte mi prosím email na luba@monsterance.sk) a objednávku odoslať. Na email vám príde faktúra od simpleshopu, čo je predajný systém, ktorý používam. Faktúru čo najskôr zaplaťte, po prijatí platby vám systém odošle prístupové údaje (meno a heslo) do členskej sekcie u nás na webe. Tam potom videokurz kedykoľvek nájdte a ak ste si u nás kúpili aj moje ostatné kurzy (Malou školu drátování alebo Drátované šperky pro začátečníky), nájdete ich tam tiež, všetky pekne spolu :-).
Pozor: emaily s prístupom občas padajú do spamu, takže po zaplatení hľadajte email s predmetom „Bol vám pridelený prístup do členskej sekcie“ od wordpressu. Ak by bol akýkoľvek problém, napíšte mi email, vyriešime to:).
Aké pomôcky a materiál budem ku kurzu potrebovať?
Štandardne vám bude stačiť hrubší a tenký drôt, kliešte, kameň na telo a korálky na dozdobenie.
Materiál a pomôcky, ktoré do videokurzu doporučujeme:
Medený nelakovaný drôt priemeru 1,2 mm, 0,6 mm a 0,3 mm, veľkú korálku tyrkenitu alebo iný kameň na telo draka, korálky na oko a na ostne, retiazku + zapínanie, ploché kliešte, štikacie kliešte, kladivo+kovadlina. Prípadne aj patinu, ak budete chcieť draka zoxidovať.
Odkazy vedú do eshopu Rooya.cz, nezabudnite použiť kód „monsterance“ pre 10% zľavu.

Pozrite sa na výrobky drotárov, ktorí si draka podľa návodu už vyrobili:

 

Kurzom vás bude sprevádzať

Anna Benešová – Monsterance

 

 

Monsterance (Anna Benešová) je drotárka, šperkárka a lektorka techniky drôtovania. Vyrába originálne drôtované šperky a pravidelne vedie kurzy drôtovania v Česku aj v zahraničí. V odbore má viac ako 15 rokov skúseností a prešla si dlhú cestu od tradičného drôtovania hrncov a dekorácií, cez tepané šperky až po prepracované šperky s fantazijnými motívmi, v ktorých kombinuje americký štýl práce s drôtom, tkzv. wire-wrapping.

A tu si môžete videokurz Drôtovaný drak objednať:

 

Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.

Chcete Videokurz Drôtovaného draka niekomu darovať?