Videokurz

Udrôtujte si 10 krásnych šperkov

Udrôtujte si 10 krásnych šperkov

10dielny videokurz, vďaka ktorému si doplníte svoju šperkovnicu o naozajstné klenoty

Čo sa v kurze naučíte?

 

p

aké pomôcky a druhy drôtov môžete na drôtovanie šperkov používať

p

ako drôt pred začiatkom tvorby pripraviť

p

ako vyrobiť náušnicové háčiky za zlomok predajnej ceny

p

ako vyrobiť jednotlivé šperky: náušnice, náhrdelnik, náramok, prsteň a sponku do vlasov

p

ako šperky napatinovať

p

ako sa tepe a ohýba drôt

Drôtovanie je stará slovenská technika pôvodne iba na úžitkové veci: opravu rozbitých hrncov, výrobu vešiakov alebo pomôcok do kuchyne. Dnes už v pôvodnej podobe nepretrváva, ale transformovalo sa do podoby estetickej. Pomocou drôtovania sa dajú vyrobiť krásne a originálne šperky a Anička Monsterance vám v nasledujúcich desiatich videách a dvoch bonusoch ukáže ako na to.

Na tradičný spôsob drôtovania, ako ho poznáme zo skríň našich babičiek, majú vplyv aj moderné tendencie zo zahraničia, zvlášť v Amerike rozšírený tzv. wire-wrapping (voľne preložené ako motanie drôtov). Základy tejto techniky uvidíte v kurze a vďaka jednoduchosti výpletov si budete vedieť sami techniky kombinovať. Táto technika je použitá aj v lekciách Kľúč a List.

 

E-Book Planning

Ako kurz prebieha?

 

Kurz je koncipovaný od najjednoduchších návodov až po tie zložitejšie. Pokiaľ ste nedržali v ruke kliešte, nevadí. Všetko sa postupne dozviete a naučíte a hlavne: kedykoľvek si môžete video zastaviť a znovu prehrať.

V návodoch nájdete všetky druhy šperkov: vyrobíme si náušnice aj prívesky, celý set aj s náramkom a dokonca aj sponu do vlasov. V niektorých návodoch ponúkame viac alternatív a nápadov ako sa dajú šperky ďalej ozvláštniť.

 

Celý videokurz vás bude baviť, ocitnete se v ňom na našich kurzoch drôtovania s tým rozdielom, že vy nemusíte nikde cestovať a Monsterance bude u vás v obývačke 🙂 Teda iba virtuálne a za zlomok ceny, ktorú by všetky živé kurzy stáli.

Takže kliešte a drôty na štartovú čiaru a môžeme vyraziť! Desať nových nápadov čaká na vaše spracovanie :-).

Celý kurz je pre vás uložený v členskej sekcii, aby ste sa k nemu kedykoľvek pohodlne dostali. Prístupy do nej dostanete ihneď po uhradení.

Výukové videá sú v českom jazyku!

Videokurzom vás bude sprevádzať

Anna Benešová – Monsterance

Monsterance (Anna Benešová) je drotárka, šperkárka a lektorka techniky drôtovania. Vyrába originálne drôtované šperky a pravidelne vedie kurzy drôtovania v Česku aj v zahraničí. V odbore má viac ako 15 rokov skúseností a prešla si dlhú cestu od tradičného drôtovania hrncov a dekorácií, cez tepané šperky až po prepracované šperky s fantazijnými motívmi, v ktorých kombinuje americký štýl práce s drôtom, tkzv. wire-wrapping.
Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.

Chcete Videokurz niekomu darovať?